Ženklo paieška


Navigacija  
Pradžia Terminai, žodynas
Jonizuojančiosios spinduliuotės pavojaus įspėjamasis ženklas


1 pav. Naujasis jonizuojančiosios spinduliuotės pavojaus įspėjamasis ženklas

Naujajame jonizuojančiosios spinduliuotės pavojaus įspėjamajame ženkle aiškiai atvaizduotas jonizuojančiosios spinduliuotės simbolis (juodas trilapis), spinduliuojamos bangos, mirties emblema (kaukolė su dviem sukryžiuotais kaulais) ir bėgantis žmogus (1 pav.). Naujasis ženklas išleistas šalia tradicinio tarptautinio jonizuojančiosios spinduliuotės ženklo – geltoname fone pavaizduoto juodo trilapio (2 pav.).


2 pav. Jonizuojančiosios spinduliuotės ženklas

Naujasis jonizuojančiosios spinduliuotės pavojaus įspėjamasis ženklas skirtas ženklinti didelio aktyvumo - 1, 2 ir 3 kategorijos pavojingumo jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius (toliau - šaltiniai) ar jų pakuotes, kurie gali būti naudojami spindulinės terapijos aparatuose, naudojamuose medicinoje, pramoninėje radiografijoje ar kitose srityse. Ženklas neskirtas ženklinti transportuojamų šaltinių paketus ar konteinerius, ženklinti patalpų duris.

Gallup institutas atliko visuomenės nuomonės tyrimus įvairiose pasaulio šalyse: Brazilijoje, Maroke, Kenijoje, Meksikoje, Saudo Arabijoje, Kinijoje, Lenkijoje,Ukrainoje ir kitose šalyse. Tyrimų rezultatai parodė, kad vaizduojami ženklo simboliai aiškūs, priimtini ir suprantami įvairaus amžiaus bei išsilavinimo žmonių tarpe.

Naujasis jonizuojančiosios spinduliuotės pavojaus įspėjamasis ženklas įspėja, kad pakuotėje yra didelio aktyvumo šaltinis, spinduliuojantis žalingą ar mirtiną jonizuojančiosios spinduliuotės dozę. Pamačius tokiu ženklu pažymėtas pakuotes, negalima jų atidaryti, bandyti atplėšti ar kitaip ardyti, o būtina kuo greičiau pasišalinti iš tos vietos, siekiant išvengti galimos jonizuojančiosios spinduliuotės apšvitos!

TATENA naująjį ženklą išleido, siekdama pasaulyje sumažinti mirties bei žalingos apšvitos atvejus, todėl daugelis užsienio jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių gamintojų planuoja naudoti naują ženklą, žymint šaltinių pakuotes.

Gali pasitaikyti atvejai, kuomet metalo laužo supirktuvėse, sąvartynuose ir kitose vietose, randami pamesti jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai, todėl RSC dar kartą atkreipia gyventojų dėmesį į tai, kad jonizuojančiosios spinduliuotės, skirtingai nei cheminių medžiagų, žmogus negali pajausti. Aptikus bet kokį prietaisą, įrenginį ar kitą nežinomos paskirties daiktą, pažymėtą įprastu arba naujuoju jonizuojančiosios spinduliuotės pavojaus įspėjamuoju ženklu, ar įtarus, kad daiktas gali būti užterštas radioaktyviosiomis medžiagomis, negalima jo liesti ar ardyti ir būtina skubiai pranešti Radiacinės saugos centrui tel. (8 5) 236 1936, mob. +370 698 10328, el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai .

Daugiau informacijos TATENA interneto svetainÄ—je adresu: www.iaea.org

 

 

Reklama

Reklaminis skydelis

Pirkinių krepšelis

Jūsų krepšelis yra tuščias