Ženklo paieška


Navigacija  
Pradžia Terminai, žodynas
Ženklas.LT - Darbo saugos ir sveikatos ženklai
Saugių sąlygų ženklai.

Evakuacijos krypties. Saugių sąlygų ženklai. Ženklai, nurodantys saugios žmonių evakuacijos gaisro arba jo kilimo pavojaus atveju kryptį

evakuacija - evacuation, escape
organizuotas asmenų judėjimas į saugią vietą

evakuacijos kelias - emergency route, escape route
kelias, kuriuo kilus pavojui darbuotojai turi išeiti į saugią zoną. Jis turi būti kuo trumpesnis ir neužstatytas

evakuacinis ženklas - emergency escape sign
ženklas, nurodantis evakuacijos kelią

 
Atitikties ženklas

atitikties ženklas (sertifikavimo ženklas) - mark of conformity (for certification)
tam tikru būdu apsaugotas ženklas, išduotas ir naudojamas pagal sertfikavimo taisykles, rodantis, kad produktas ar paslauga atitinka tam tikrą normą

 
Simbolis ar ženklas?

Neretai simbolis ir ženklas naudojami kaip sinonimai. Ta

 
Prekių ženklas

Prekių ženklas – tai simbolis, kuris padeda atskirti vieno gamintojo ar įmonės prekes ar paslaugas nuo kitų gamintojų prekių ar paslaugų. Tradicinius ženklus paprastai sudaro vaizdai, žodžiai arba jų deriniai.

Labai dažnai prekių ženklas – tai anoniminis prekės šaltinio identifikatorius. Vartotojai net negali pasakyti, kaip vadinasi įmonė, kuriai priklauso ženklas.
Antroji prekių ženklo funkcija – užtikrinti prekės ar paslaugos kokybę. Jei vartotojas yra patenkintas kokybe, jis greičiausiai ateityje vėl norės įsigyti tą pačią prekę, būdamas tikru, kad gaus tą pačią kokybę.
Trečioji funkciją, kuria ženklas atlieka po to, kai jau įgyja tam tikrą reputaciją tarp vartotojų – tai reklaminė priemonė, kuri užtikrina rinkos nišą naujai pasirodžiusiai prekei. Dažnai vartotoją su kai kuriais prekių ženklais sieja emocinis ryšys bei ypatingas pasitikėjimas.

 
Simbolis

Simbolis -(gr. symbolon ~ „sumesti kartu") – daiktinis, vaizdinis ar garsinis ženklas, perteikiantis kokią nors sąvoką ar idėją, turintis tradicinę reikšmę. Iš tikrųjų simbolio sąvoka labai priklauso nuo to, kur jis naudojamas ir iš kokios „pusės“ į jį žiūrima – psichologinės, sisteminės ar kt. Tuo tarpu, žiūrint iš daugiau psichologinės ir filosofinės pusės, visos sąvokos gamtoje yra simbolinės, o jų išreiškimai – paprasčiausi simboliški žmogaus darbo produktai, kurie yra alegoriniai (bet ne tiesiai išreiškiantys) simbolinei reikšmei.

Žvelgiant iš sisteminės pusės, simbolis yra bendravimo, pranešimo ženklas: tai grafiškai, raštu ar balsu perteikta sąvoka, apibūdinanti kitą, kiek abstraktesnę, ar daikto savybę.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 Sekantis > Pabaiga >>

Puslapis 2 iš 5

Reklama

Reklaminis skydelis

Pirkinių krepšelis

Jūsų krepšelis yra tuščias